Studenci

NOMINACJA W KATEGORII

Najgłośniejsza inicjatywa

Kopalnia talentów

Kopalnia Talentów AGH to pierwszy tego typu projekt na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wśród ogromnej liczby studentów znajduje się mnóstwo utalentowanych ludzi, którzy do tej pory nie mieli możliwości zaprezentowania swoich zdolności przed szerszą publicznością. Wydarzenie ma na celu wyłonienie spośród uczelnianej społeczności jednej wyróżniającej się niepospolitymi umiejętnościami studentki, studenta lub zespołu. Niesamowite show, na którym uczestnicy prezentują swoje występy, dostarcza rozrywki wszystkim żakom, pracownikom i absolwentom naszej Uczelni. 

Dodatkowymi atutami płynącymi z projektu jest możliwość przezwyciężenia lęku przed wystąpieniami publicznymi oraz szansa na zaprezentowanie się na scenie największego klubu studenckiego w Krakowie – Klubu Studio. Pierwsza edycja Kopalni Talentów AGH, została wyróżniona w kategorii Kultura Studencka w plebiscycie ProJuvenes organizowanym przez Parlament.

 Fanpage wydarzenia znajdziecie tutaj

Coolturalny Festiwal Piwa

Coroczne wydarzenie organizowane na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ w trakcie którego, organizowane są warsztaty i wykłady dostępne dla wszystkich uczestników. 

Prelekcje i warsztaty prowadzone są przez ekspertów z branży piwowarstwa oraz wykładowców wydziału. Jednym z punktów imprezy jest Coolturalna Degustacja, która odbywa się na dziedzińcu Wydziału BiNoŻ, w trakcie której studenci mogą skosztować przepysznego piwa.

coolturalny festiwal piwa marketeam awards

Z okazji Festiwalu przygotowywane jest również stoisko wydziałowe, na którym prezentowane są trzy style piwa – warzone przez  SKN Chemików Kollaps. Poza piwem na stoisku wydziałowym można również znaleźć produkty fermentowane sporządzone przez studentów, takie jak: sery, wino, czy chleb. Podczas Festiwalu promowana jest również akcja „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” podczas której organizatorzy pokazują w jaki sposób alkohol wpływa na nasz organizm.

O szczegółach wydarzenia organizatorzy informują poprzez facebook oraz stronę wydziału.

Dni kultury

Celem projektu jest promowanie szeroko pojętej kultury wśród studentów Politechniki Warszawskiej.

W tegorocznej edycji w ramach Dni Kultury zosało zorganizowane wyjście do teatru, opery i Filharmonii Narodowej, a także na koncert “Wielka Muzyka w Małej Auli”. 

Co roku w różny sposób DK zachęcają do aktywnego udziału w imprezie poprzez organizowanie warsztatów między innymi fotograficznych i rysunkowych oraz wystawy prac studenckich, czy występu teatru improwizowanego. 

Wydarzenie z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród studentów, ale również prowadzących. Zainspirowani dużym zainteresowaniem wydarzenia na Facebooku, został przekształcony w oficjalny fanpage „Kultura na PW”, który cieszy się ogromną popularnością.

Powyższą stronę warto obserwować nie tylko z powodu wydarzenia, ale również interesujących treści! 

Adapciak PŁ

Adapciak Politechniki Łódzkiej to obóz szkoleniowo – integracyjny, organizowany przez Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej, głównie dla nowoprzyjętych studentów PŁ. Jest to wydarzenie organizowane nad morzem, aby studenci mogli przeżyć ostatni tydzień wakacji maturalnych, w gronie rówieśników zaczynających podróż w dorosłość, a także we wspaniałej atmosferze. Wyjazd odbywa się przeważnie tydzień przed rozpoczęciem roku akademickiego. Ułatwiamy życie przyszłych studentów:

– zapewniając im możliwość do zbudowania wieloletnich znajomości

– przygotowując ich do studenckiego życia

– opowiadając im o Politechnice Łódzkiej

– prowadząc szkolenia z tematyki umiejętności miękkich.

Organizacja Adapciaka to kilkumiesięczna inicjatywa. Najsilniejszą stroną promocji wyjazdu są spotkania ze studentami w Dziale Rekrutacji PŁ, gdzie kandydaci składają wnioski o przyjęcie na studia. Nieodłącznymi formami promocji jest działalność w mediach społecznościowych, poprzez stronę internetową , ulotki w listach z decyzją o przyjęciu na studia. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 180 osób. 

our future foundation

OFF marketeam awards

Celem Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. 

Fundacja pełni swoją misję, zapewniając podopiecznym kompleksową pomoc w procesie rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie i wyboru wymarzonej ścieżki kariery. 

Przy współpracy z Partnerami oferuje uzdolnionym licealistom programy stypendialne i mentoringowe, łączy młodych liderów z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami, a także organizuje liczne wydarzenia integracyjne. 

Poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych, Fundacja przyczynia się nie tylko do poszerzenia horyzontów i sukcesu swoich wychowanków, ale również do długofalowego rozwoju kraju poprzez budowanie kadr zdolnych do sprostania prawdziwie globalnym wyzwaniom.